Teknik Kadro

 • Joshko Milenkoski
  Antrenör
  Efeler Ligi
  1960 Krusevo Makedonya doğumluyum. Akademik olarak Beden Eğitimi ve Spor Psikolojisi alanında doktora yaptım. Makedonya Milli Takımı’nda, 1992-1997 yılları arasında yardımcı antrenörlük, 1997-2008 yılları arasında da baş antrenörlük yaptım. Ok, Borec, Veles MKD, Niko Doaga-Krusevo MKD, Rabotnicki Fersped-Skopje MKD, Budvanska Rivijera-Budva Montenefro, Tunisia CSS Sfax, Maliye Milli Piyango takımlarını çalıştırdım, Kulüp takımlarıyla Makedonya’da 15 kez lig şampiyonluğu, 13 kez Makedonya Kupası başarılarım bulunuyor. CEV Cup’ta 3 kez final four’a kalma başarısı yakaladım. FIVB 3. seviye antrenörlük lisansına sahibim. 
 • Görkem İşgüzar
  Yardımcı Antrenör
  Efeler Ligi
  Gazi Üniversitesi Beden Egitimi ve Spor Yüksek Okulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü 2006 yılı mezunuyum. Yüksek lisansımı aynı üniversitede saglık bilimleri enstitüsü antrenman ve hareket bilimleri ana bilim dalında 2011 yılında tamamladım. 2015 yılında Bartın Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinde Pedagojik Formasyon Eğitimimi tamamlayarak Öğretmenlik sertifikası aldım. Voleybol yaşantıma Aselsan spor kulübünde başladım. 2004 yılına kadar SSK spor kulübünde voleybol oynadıktan sonra aynı kulüpte istatistik antrenörü olarak çalışmaya basladım. Sırası ile SGK, Polis Akademisi, Maliye Milli Piyango kulüplerinde istatistik antrenörü ve altyapı antrenörü olarak çalıştıktan sonra 2010 yılında kısa dönem askerlik görevimi dış görevlendirme ile Milli takımlarda görevimi yaparak tamamladım. Sonrasında 2010 yılında TVF bünyesine katıldım. 2010-2014 yılları arasında TVF Spor Lisesi projesinin kuruluşunda ve devamında 2 sezon antrenor ve yardımcı antrenor olarak görev aldım. 2008-2017 yılları arasında voleybol milli takımlarının bütün katagorilerinde antrenör, yardımcı antrenör, istatistik antrenörü ve menajer olarak görev aldım . 2010-2017 yılları arasında düzenlenen antrenör kurslarında müsabaka analizi derslerinde eğitici olarak görev aldım. 2014 yılında TVF’deki görevimden ayrılarak Ziraat Bankası ailesine katıldım. 2014-2015 sezonundan beri A takım yardımcı antrenörlük görevini sürdürüp aynı zamanda yaz aylarında altyapı faaliyetlerinde ve altyapı sporcularının bireysel gelişim çalışmalarında görev almaktayım . Çalıştığı  Kulüpler: SSK Voleybol İhtisas Kulübü ( İstatistik Antrenörü) 1. Lig Bilkent Üniversitesi  (Antrenör) SGK Voleybol İhtisas Kulübü ( İstatistik Antrenörü ) 1. Lig Polis Akademisi Spor Kulübü  (İstatistik Antrenörü ) 1. Lig Maliye Milli Piyango Spor Kulübü (Deplasmanlı Genç Takım Antrenörü – A Takım İstatistik Antrenörü) 1. Lig TVF Spor Lisesi Voleybol İhtisas Kulübü. (Yıldız-Küçük erkek takım Antrenör- A Takım Yardımcı Antrenör ) 2.Lig TVF Spor Lisesi Okul Takımı (Antrenör) Genç Erkek Milli Takım ( İstatistik Antrenörü-Yardımcı Antrenör) A Erkek Milli Takım (İstatistik Antrenörü) Yıldız Erkek Milli Takım (İstatistik Antrenörü) Genç Erkek Milli Takım (İstatistik Antrenörü) A Erkek Milli Takım (İstatistik Antrenörü) Üniversite Milli Takımı (İstatistik Antrenörü Genç Erkek Milli Takım (Yardımcı Antrenör- Menajer) Yıldız Erkek Milli Takım (Yardımcı Antrenör) Yıldız Erkek Milli Takım ( Yardımcı Ant-İstatistik Antrenörü) Genç Erkek Milli Takım (   Yardımcı Ant- İstatistik Antrenörü) Genç Milli Takım ( İstatistik Antrenörü) Küçük Milli Takım (Antrenör) Yıldız Milli Takım (Yardımcı Antrenör)  
 • Mustafa Kavaz
  Yardımcı Antrenör
  Efeler Ligi
  30.03.1983 yılında Rize’de doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Trabzon’da tamamladım. Voleybol ile ilk olarak ortaokul 2. sınıfta tanıştım. Voleybolcu bir babanın oğlu olarak biraz geç kalmış olmakla beraber 2 sene okul takımında oynadıktan sonra daha profesyonel bir voleybol hayatı için 1997 yılında Ankara’da Çankaya Belediyesi ile anlaştım. Bu kulüpte 6 senelik bir voleybol hayatım oldu. A takım ve milli takım formalarıyla ilk bu kulüpte tanıştım. Bu süreçte altyapılarda birçok Türkiye şampiyonlukları yaşadım. Milli takımlar bazında ise Balkan şampiyonluğu yaşadım. Lise hayatımda voleybolla doğru orantılı olarak Ankara’da devam etti. Yapılan bir proje doğrultusunda liseler arası Dünya Şampiyonasında 2.liği elde ettik. Çankaya Belediyesinden sonra sırasıyla Fındıklıspor, Polis Akademisi, Halk Bankası ve Ziraat Bankası formaları giydim. Bu zaman zarfı içerisinde Milli takım forması altında birçok kez görev aldım. 2009 ve 2011 yıllarında düzenlenen Universiade spor oyunlarına milli forma altında iki kez katılma gururu yaşadım. Oyunculuk kariyerimin son 3 sezonunu Ziraat Bankası çatısı altında tamamladıktan sonra 2014/2015 sezonunda antrenörlük hayatıma bu aile içinde altyapıda görev alarak başladım. 2015/2016 yılında Yıldız Milli Takımda yardımcı antrenör olarak hizmet ettim. Görevime Yıldız takım ve 2. Lig takımı sorumlu antrenörü olarak devam etmekteyim.  
 • Mehmet Tuğyanoğlu
  İstatistik Antrenörü
  Efeler Ligi
  27.02.1992 Eskişehir doğumluyum. Voleybola 5.sınıfta Anadolu Üniversite Kulübü’nde başladım. 4 sene A takımla birlikte 3.Lig’te ve 2.Lig’te oynadım. Afyon Kocatepe Üniversite Maden Mühendisliği bölümünü kazanarak Afyon Belediye Spor’a geçtim. İlk senemde 3.Lig şampiyonluğu yaşadım ve 2.Lig play off’larında oynadım. 2015-2016 senesinde Afyon Belediyespor’da istatistik antrenörü olarak görev aldım ve 2.Lig şampiyonluğu yaşadım. 2016-2017 sezonunda Ziraat Bankası ailesine istatistik antrenörü olarak katıldım.  
 • Murat Aydın
  Fizyoterapist
  Efeler Ligi
  09.10.1991 Finike/Antalya doğumluyum. İlk, orta ve lise eğitimimi Antalya’da tamamladım. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünü kazandım. 2014 yılında mezuniyetimden sonra mesleğim ile alakalı Osteopati eğitimi almaktayım ve aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Anabilim dalında yüksek lisansımı yapmaktayım. 2014 aralık ayında Türkiye Voleybol Federasyonu’nda göreve başladım.2 sene A milli erkek voleybol takımında görev aldım. Çeşitli yaş guruplarında bayan ve erkeklerde milli takımın tüm görevlerinde çalıştım. 2016 kasım ayında Gloria Sports Arena sporcu sağlığı performans merkezinde işe başladım. Şuanda Ziraat Bankası voleybol erkek takımda görev yapmaktayım.
 • Şevket Kılıç
  Kondisyoner
  Efeler Ligi
  04.04 1978 İzmir doğumluyum. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği mezunuyum. Sporla 1993 yılında lise yıllarımda atletizm sporuyla başladım. 1993-2006 yılları Çimentaşı, Fenerbahçe, Galatasaray, Enka ve İzmir Büyükşehir Belediye spor kulüplerinde Sırıkla Yüksek Atlama branşında yarıştım. Bu dönemde Türkiye Milli Takımını temsil ettim. Aktif spor yaşantımı bıraktıktan sonra antrenörlük yaşantıma kondisyoner olarak devam ediyorum. Arkas Spor Kulübü, Halkbank Spor Kulüplerinde kondisyoner olarak görev yaptım. Şimdi ise Ziraat Bankası Spor Kulübü'nde kondisyoner olarak görevime devam ediyorum.
 • Mehmet Akpolat
  Sağlık Personeli
  Efeler Ligi
  01.01.1977 Kırşehir doğumluyum. Kariyerim süresince SSK Voleybol Kulübü’nde sağlık memuru ve spor masörü olarak görev yaptım. Aynı zamanda milli takımda masör olarak görev yaptım. Daha sonra Halkbank Spor Kulübü’nde çalıştım. İki sezondur Ziraat Bankası Spor Kulübü’nde sağlık personeli olarak görev yapmaktayım.
 • Ender Yıldırım
  Malzemeci
  Efeler Ligi
  1973 Erzurum Şenkaya doğumluyum. Evli ve iki çocuk babasıyım.6 yıl Emlak Bankası'nda çalıştıktan sonra görevime Ziraat Bankası Spor Kulübü'nde devam ettim. Son iki sezondur spor kulübünde malzemeci olarak görev yapıyorum.
 • Ali Kazım Hidayetoğlu
  Altyapı Koordinatörü-Baş Ant.
  1. Lig, Gençler
  Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümünden 1988 yılında mezun oldum. * Arı Okullarında 1989-1997 yıllarında öğretmen ve voleybol takımları Antrenörü olarak görev yaptım. * 1996-1997 Çankaya Belediyesi Spor Kulübünde Altyapı sorumlusu A takım Yardımcı Antrenörü olarak çalıştım. * 1997-2005 tarihleri arasında SSKVİ Spor kulübünde Altyapı Antrenörü, Altyapılar sorumlusu, A takım Yardımcı Antrenörü ve A takım Antrenörlüğü görevlerinde bulundum. * 2005-2013 tarihleri arasında TVF Milli Takım Menajeri, Milli Takım Antrenörü, Erkek Milli Takımlar sorumlusu, TVF spor Lisesi 2. Lig takımı Antrenörlüğü, TVF spor Lisesi koordinatörü olarak görev yaptım. * Birçok Avrupa Şampiyonası ve Dünya Şampiyonasında Milli Takım Antrenörlüğü yaptım.  
 • Ersin Soysal
  Baş Antrenör
  2. Lig, Yıldızlar
  12.03.1984 tarihinde Ankara’da doğdum, ilk ve orta öğretimi Yenimahalle Mehmet Emin Yurdakul İlköğretim Okulu’nda tamamladım. 1997 yılında S.S.K voleybol ihtisas kulübünde voleybola başladım.  Daha sonra Ankara Anıttepe Lisesi voleybol takımında oynadım. 2012 yılında Üniversiteyi bitirdim. Aktif voleybolu bıraktıktan sonra değişik voleybol takımlarında antrenörlük yaptım.
 • Sabit Atay
  Baş Antrenör
  Küçükler
  23.04.1971 yılında Eskişehir Sivrihisar Yaverören köyünde doğdum. İlk orta ve lise eğitimimi Eskişehir'de tamamladım. 1985 yılında lise takımı ve Kılıçoğlu toprak sporda voleybola başladım. 1987yılında Bursa Sönmez Filament takımına transfer oldum. 1989 yılında gençlerde Türkiye 2.olduk, aynı yıl genç milli takım ile Balkan 3.sü olduk .1990 yılında Avrupa Şampiyonası'na katıldık. 1991'de Balkan ikincisi olduk.1994 yılında Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. 1994 yılında öğretmenliğe başladım. 3 yıl yaptım, ardından istifa ederek tekrar voleybol oynamaya başladım. Bursaspor, Petrol Ofisi, Türk Telekom Spor, Diyarbakır Büyükşehir Belediye, Çankırı Spor'da voleybol oynadım. 2009 yılında İller Bankası'nda antrenörlüğe başladım. 2011 yılında fabrika voleybolda antrenörlüğe başladım. 2016-2017 sezonunda Ziraat Bankası küçük ve minik takım antrenörü olarak devam etmekteyim.
 • Alkan Samet Aydoğan
  Baş Antrenör
  Minikler
  12.06.1996 Bursa doğumluyum.  Voleybola 5. sınıfta Bursa Bosch Spor Kulübünde başladım. Türkiye Voleybol Federasyonu Spor Lisesi’ni kazandım. TVF Spor Lisesi olarak kulüplerde ve okul takımı olarak Türkiye derecelerimiz var. Lise son sınıfta Ziraat Bankası Spor Kulübü’ne sporcu olarak geldim. Ziraat Bankası’nda PAV takım şampiyonluğumuz var. Şu anda 1. Lig ve 2. Lig takımında istatistik antrenörü olarak görev yapmaktayım.
 • Engin Yılmaz
  Yardımcı Antrenör
  Küçükler
  01.02.1979 İzmit doğumluyum. Voleybola 12 yaşında Kocaeli DSİ Spor Kulübü’nde başladım. Profesyonel olarak sırasıyla Galatasaray, Emlak Bankası, TED Kolejliler, SGK, Tokat Belediye Plevne, Polis Akademisi ve Konya Meram Belediye takımlarında oynadım. Gazi Üniversitesi BESYO mezunuyum. MEB bünyesinde beden eğitimi öğretmeni olarak görev yaptım. Antrenörlük kariyerime 2016-2017 sezonunda Ziraat Bankası alt yapısında başladım.
 • Kerem Taha Solmaz
  İstatistik Antrenörü
  1. Lig
  05.01.1995 tarihinde Ankara’da doğdum. 2013 yılında antrenörlüğe Pursaklar Voleybol İhtisas Kulübünde başladım. 2013-2014 sezonu A takım yardımcı antrenörü ve istatistik antrenörü olarak çalıştım. 2014-2016 yılları arasında Numune DSİ Spor A takım yardımcı antrenörü olarak çalıştım. 2016-2017 sezonunda ilk devre Efeler Ligi’nde MSK Urfa Takımında istatistik antrenörü olarak çalıştım. 2.devre Ziraat Bankası ailesine Alt yapılar istatistik antrenörü olarak katıldım.  FIVB ve CEV için 2015 sezonundan itibaren turnuva analizcisi olarak görev yapmaktayım.
 • İsmail Kaya
  Altyapı Kulüp Doktoru
  1. Lig, 2. Lig
  29.05.1991 Gemlik/Bursa doğumluyum. İlk öğrenimimi Bursa'da tamamladıktan sonra, orta öğrenimimi Konya Meram Anadolu Lisesi’nde tamamladım. 2015 yılında Konya Meram Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. Zorunlu hizmetimi Düzce 112 ambulans servisinde yaptım. Şuan Ankara Tıp Fakültesi Spor Hekimliği ihtisasını yapmaktayım.
 • Kubilay Cengiz
  Kondisyoner
  1. Lig, 2. Lig, Gençler, Yıldızlar
  01.11.1981 Ankara doğumluyum. Spor hayatım boyunca amatör ve profesyonel olarak futbol oynadım. 2010 yılında Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri ve Antrenörlük Bölümünden mezun oldum. Yüksek lisansımı Biyomekanik ve Antrenörlük Anabilim Dalında tamamladım. Kendimi antrenman bilimi üzerine geliştirmek için personal training, pilates reformer, ems training, spinning, yüzme antrenörü sertifika programlarına katıldım ve aldım. Yine kişisel ve mesleki gelişimim için; Hacettepe Üniversitesi tarafından düzenlenen 2.,3.,4.,5. Antrenman Bilimi Sempozyum ve Kongrelerinde konuşmacı ve katılımcı olarak bulundum. MKE Ankaragücü, Osmanlıspor, Malatyaspor futbol takımlarında yardımcı antrenör ve kondisyoner olarak, MKE Ankaragücü kadın voleybol takımında kondisyoner olarak görev aldım.  2016-2017 sezonunda Ziraat Bankası ailesine alt yapı kondisyoneri olarak katıldım.  
 • İbrahim Erten
  Masör
  1. Lig, 2. Lig
  1972 yılında Ankara Kızılcahamam'da doğdum. İlkokulu Ankara'da orta okul ve liseyi Kızılcahamam'da okudum. 1998 yılında TC Ziraat Bankası polikliniği Fizik Tedavi Merkazi'nde masör olarak işe başladım. 2009 yılında Poliklinikten ayrılarak Ziraat Bankası Spor Kulübü'ne masör olarak başladım. Evli ve bir çocuk babasıyım. Şuan Ziraat Bankası Spor Kulübü'nde çalışmaktayım.